Wczytuję dane...
Model: ISBN: 978-83-7609-290-4
Waga produktu: 0.981 kg
Realizacja zamówienia: 1 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Techniki rozluźnienia pozycyjnego. Zaawansowane techniki terapii tkanek miękkich

L. Chaitow

wyd. 4, red. R. Gnat

liczba stron 249
rok wydania 2018
format 185 x 245, opr. miękka
ISBN 978-83-66067-62-2
Publikacja ta obejmuje szeroki wybór technik rozluźnienia pozycyjnego (PRT), zarówno dobrze znanych, jak i najnowszych, rozpoczynając od oryginalnej techniki napięcie/rozluźnienie, poprzez funkcjonalne rozluźnienie pozycyjne, zrównoważone napięcie powięziowe, aż po metody wywodzące się z gruntu fizjoterapii, jak metoda McKenziego czy odciążający tkanki kinesio-taping.
 Czytelnik odnajdzie w książce szczegółowe opisy przypadków klinicznych uzupełnione ilustracjami oraz zdjęciami obrazującymi istotne punkty badania i terapii u różnych grup pacjentów (także zwierząt), włączając osoby hospitalizowane, po zabiegach chirurgicznych oraz trwale unieruchomione.
 Książka została stworzona z myślą o ułatwieniu poznawania PRT nauczycielom, studentom oraz praktykującym terapeutom manualnym. Stanowi ona nieocenione źródło wiedzy pozwalające na zbudowanie podstaw konceptualnych PRT, a następnie na ich bezpieczną i efektywną aplikację w klinice, na organizmie człowieka oraz organizmach zwierzęcych. Z pewnością materiał ten dostarczy aktualnej wiedzy wszystkim, zarówno początkującym, jak i doświadczonym klinicystom.
 
W wydaniu czwartym pojawiły się nowe, interesujące rozdziały dotyczące:
  • techniki zrównoważonego napięcia więzadłowego
  • zastosowania techniki napięcie/rozluźnienie w problemach wisceralnych
  • dowodów naukowych wspierających efektywność PRT
  • wprowadzenia nowych koncepcji, jak np. wykorzystania PRT w terapii dysfunkcji systemu powięziowego.