Wczytuję dane...

Cyriax Ilustrowany Podręcznik Medycyny Ortopedyczn

Cyriax
Ilustrowany Podręcznik Medycyny Ortopedycznej

Pod redakcją: J H Cyriax, P J Cyriax.
Wydawca:  DB Publishing, 2010 r.

Numer ISBN: 978-83-88220-18-0

Wydana w 1983 roku pierwsza publikacja prezentująca metodę Cyriaxa odniosła natychmiastowy sukces. Cenne informacje ukryte wcześniej w obszernych i trudno dostępnych podręcznikach, nagle zaczęły być zrozumiałe. Okrojony tekst połączony ze świetnymi sekwencjami kolorowych ilustracji pozwolił czytelnikom na szybki dostęp do esencji unikalnego podejścia Cyriaxa do problemu uszkodzeń tkanek miękkich.

     Medycyna ortopedyczna nieustannie się jednak rozwija i szkoła Cyriaxa odgrywa w tym procesie ważną rolę. Dlatego też od pierwszego wydania Ilustrowanego Podręcznika zaszło wiele zmian, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Drugie wydanie uwzględnia te zmiany i choć podstawowy styl i struktura pozostały te same, to zarówno treść, jak i ilustracje dokładnie przejrzano.

     W tym wydaniu wprowadzono wiele zmian oraz dodano wiele szczegółów, aby przedstawić zastosowanie alternatywnych diagnoz i terapii. Rozważono też odmienne podejścia terapeutyczne, wyjaśniono wątpliwe kwestie, uściślono wypowiedzi, ponownie oceniono nowe technologie i dostępne wyposażenie oraz dostosowano terminologię do aktualnie używanej.

     Urazy sportowe odpowiadają obecnie za dużą ilość problemów ortopedycznych i dlatego zostały one potraktowane mniej dogmatycznie niż wcześniej, zgodnie z nowym podejściem lat dziewięćdziesiątych. Ilustracje stanowią integralną część tej publikacji i one również zostały uaktualnione. Zdjęcia przedstawiające odpowiednią kolejność wykonywania badania, zostały zmienione. Dodano też zupełnie nowe fotografie oraz schematy. W efekcie udało się wzmocnić wpływ wizualizacji na przedstawienie istotnych zagadnień.

     To zaktualizowane wydanie pozostaje niezastąpionym przewodnikiem po metodzie Cyriaxa. Tym czytelnikom, którzy znają już dobrze pierwsze wydanie podręcznika, nie są potrzebne żadne inne rekomendacje. Ale też każdy, dla kogo książka ta będzie nowością, nie znajdzie lepszej metody na przyswojenie zasad i technik zaproponowanych przez jednego z najbardziej uznanych współczesnych mistrzów medycyny ortopedycznej.   

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.