Wczytuję dane...

Loop - obręcz taśma Thera Band

Tubingi Thera-Band z mniejszym oporem

Mamy dla Państwa kolejny już niezawodny produkt fizjoterapeutyczny marki Thera-Band. Tym razem są to oferowane w zestawach tubingi z mniejszym oporem, polecane przez nas osobom, które dopiero chcą wdrożyć ćwiczenia z ich użyciem do swojego treningu. W trzyelementowym zestawie znajdują się rzemienie w kolorach: żółtym, czerwonym i zielonym, czyli stawiające od słabego po mocny opór. Tubingi są dostępne „od ręki” i mogą je Państwo otrzymać jeszcze tego samego dnia po złożeniu zamówienia.

Uniwersalne tubingi do wielu ćwiczeń

Loopy to proste urządzenia podobne do taśm rehabilitacyjnych, a praktycznie z tych taśm zrobione. Różnica pomiędzy taśmą a loopem to kształt obu rekwizytów. Loop jest zamkniętą obręczą, która znakomicie sprawdza się w ćwiczeniach rehabilitacyjnych kończyn górnych i dolnych. Obręcz może być używana także do ćwiczeń mięśni brzucha, bioder oraz pośladków, lecz wtedy należy wybrać produkt o większym obwodzie.

Obręcze o różnym stopniu oporu

Tak jak w przypadku taśm i rzemieni Thera-Band, loopy tej marki to również rekwizyty, z którymi można wykonywać ćwiczenia o różnym stopniu oporu. Lateks, z którego są wykonane, ma niejednakową elastyczność, która rozpoznawalna jest po kolorze produktu. Taśmy w kolorze żółtym przeznaczone są do ćwiczeń ze słabym oporem. Kolorem czerwonym oznaczone są obręcze stawiające średni opór. Kolor zielony oznacza rekwizyt z mocnym oporem. I ostatni, niebieski kolor charakteryzuje loopy używane do ćwiczeń wymagających największej siły.

Ćwiczenia z użyciem taśmy obręczy nie są specjalnie skomplikowane, natomiast dzięki zróżnicowaniu rekwizytów mogą z różną intensywnością oddziaływać na poddawane im partie ciała. Są sposobem na wzmocnienie mięśni, usprawnienie motoryki oraz wypracowanie lepszej koordynacji ruchowej.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów