Wczytuję dane...

Trenery Równowagi, Sensomotoryka

Trenery równowagi

Jedną z popularnych metod fizjoterapeutycznych jest wspomagająca rozwój psychoruchowy sensomotoryka. W terapii tej używa się wielu prostych rekwizytów, które jednak mają bardzo duży wpływ na jej efekty. Jest to terapia przeznaczona przede wszystkim dla dzieci w wieku wczesnorozwojowym, mimo to po przybory stosowane w sensomotoryce sięgają również na przykład osoby uprawiające fitness, pilates lub jogę. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka takich rekwizytów nazywanych ogółem trenerami równowagi.

Jak działają trenery równowagi?

Trenery równowagi z naszej oferty to wszechstronne rekwizyty używane do ćwiczeń w różnych celach. Zgodnie ze stosowaną dla nich nazwą poprawiają równowagę, ale też korygują wady postawy i wyrabiają siłę mięśni. Ponadto używane są również do terapii, której oczekiwanym efektem jest poprawa koncentracji.

Przez tak różne działanie, oferowane rekwizyty wykorzystywane są w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju motoryki, z niepełnosprawnością intelektualną, a także w terapii dzieci zdrowych, lecz np. mających problemy w nauce. Dorośli wykorzystują trenery równowagi np. w swoich treningach sportowych, w ćwiczeniach jogi, w zajęciach fitness oraz do celów medytacji.

Trenery w naszej ofercie

Polecamy Państwu zakup m.in. klinów korekcyjnych, półjeży sensorycznych, aero stepów i kilku innych rekwizytów używanych do ćwiczeń z zakresu sensomotoryki. Postaraliśmy się, aby nasza oferta zawierała w tej grupie produktów przybory o uzupełniającym się działaniu. Dzięki temu mogą Państwo wzbogacić swój osobisty trening o wielofunkcyjne ćwiczenia, wybierając dla siebie odpowiedni rekwizyt bądź zamawiając kilka różnych rekwizytów na raz. Nadmieńmy, że składając zamówienie o wartości minimum 450 zł, otrzymają Państwo od nas atrakcyjny upominek.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów