Wczytuję dane...

Jak działa tejp k-Active?

Jak działa tejp k-Active?

K-Active Tape to specjalne taśmy do kinesiotapingu, zapewniające nie tylko skuteczny efekt terapeutyczny, ale i łatwość zastosowania. W tym wpisie wyjaśnimy, jak działają i w jakich przypadkach warto ich używać.

K-Active Tape: działanie

K-Active Tape występują w formie taśm (plastrów). Zbudowane są z tkaniny bawełnianej i warstwy klejącej (bezpiecznej dla ludzkiej skóry). Naklejona taśma delikatnie unosi naskórek, co skutkuje zwiększeniem przestrzeni między skórą a mięśniami oraz osłaniającą je powięzią. Dzięki temu zapewniona jest lepsza praca układu limfatycznego. Limfa może krążyć sprawniej, dochodzi do naturalnego drenażu limfatycznego, co pozytywnie wpływa na procesy regeneracyjne przy urazach czy obrzękach. Oprócz tego zmniejsza się siła nacisku na receptory skórne, które odpowiadają za odczuwanie bólu, więc dolegliwości bólowe oraz nadmierna wrażliwość na bodźce są mniej dokuczliwe.

Należy przy tym dodać, że efekt terapeutyczny można osiągnąć nawet podczas wykonywania codziennych czynności, gdyż rozciągliwa taśma w żaden sposób nie ogranicza ruchów fizjologicznych ciała. Za sprawą warstwy klejącej plastry idealnie przylegają do skóry, a jednocześnie są paroprzepuszczalne, więc nie powodują podrażnień. Wykazują też odporność na wodę oraz idealne dopasowanie do odcienia skóry, więc z powodzeniem można je nosić nawet przez kilka dni.

K-Active Tape: kiedy warto zastosować?

Taśmy do kinesiotapingu są polecane przede wszystkim sportowcom — profesjonalistom i amatorom — zarówno w ramach profilaktyki, jak i w okresie leczenia urazów. Oklejone plastrami partie ciała lepiej radzą sobie z intensywnym wysiłkiem i obciążeniami. Zalecane są w celu redukcji bólu, napięcia mięśni, skurczów mięśni, odciążania stawów, usprawniania krążenia krwi czy łagodzenia objawów w kontuzjowanych partiach mięśni. Niwelują uczucie zmęczenia, przywracają pozycje powierzchni stawowych i poprawiają ich możliwości motoryczne.

Opracowane zostały z myślą o całodobowej terapii. Można je stosować nawet podczas treningów, gdyż są wyjątkowo elastyczne, więc w żaden sposób nie ograniczają ruchów.

Jeśli jesteś zainteresowanym taśmami K-Active, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.