Wczytuję dane...

Jak działają plastry k-Active?

Jak działają plastry k-Active?

Plastry k-Active (kinesio taping) stosowane są w terapii Kinesiology Taping. Mają one na celu przyśpieszenie regeneracji organizmu. Kinesiotaping jest znaną i przynoszącą doskonałe efekty metodą fizjoterapii, która często stosowana jest m.in. w przypadku sportowców. Dzięki plastrom k-Active (plastry dynamiczne) możliwa jest naturalna, mechaniczna stymulacja układu nerwowego, co pozytywnie wpływa na poszczególne układy ludzkiego organizmu. Wyjaśniamy, na czym polega działanie plastrów k-Active.

Co to jest Kinesiology Taping?

Kinesiology Taping, czyli tzw. plastrowanie dynamiczne to skuteczna metoda fizjoterapii, która powstała dzięki japońskiemu chiropraktykowi. W latach 70. tych ubiegłego wieku stworzył on specjalną, elastyczną taśmę, która ma za zadanie mechaniczne stymulowanie układu nerwowego. Plastry k-Active nie są nasączone żadnymi substancjami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, dlatego kinesiotaping zaliczany jest do w pełni naturalnych metod leczenia. Stosowanie plastrów k-Active nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych terapii, które są sporym zagrożeniem w przypadku stosowania farmaceutycznego wsparcia leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Na czym polega działanie plastrów k-Active?

Pilastrowanie dynamiczne z zastosowaniem wysokiej jakości plastrów k-Active pozwala zmniejszyć ból związany m.in. z przeciążeniem układu mięśniowo-szkieletowego oraz doznanymi urazami. Plastry k-Active wspierają naturalną pracę mięśni, pomagają korygować niewłaściwe ustawienie stawów, przyśpieszają procesy regeneracji uszkodzonych lub przeciążonych tanek, redukują opuchliznę, a także niwelują dolegliwości i nienaturalne odczucia skórne, które pojawiają się m.in. w przypadku neuralgii. Sekret działania plastrów k-Active kryje się w ich budowie. Mają one postać pokrytej z jednej strony klejem taśmy o odpowiedniej elastyczności, która po przyklejeniu w prawidłowy sposób, nie utrudnia normalnego funkcjonowania, co ma związek, z tym że pod względem parametrów przypomina ludzką skórę. To wszystko sprawia, że terapia plastrami k-Active jest nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna i komfortowa dla pacjentów.